Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Oğuz Teknik, kamu ve özel sektörde başarıyla gerçekleştirdiği mekanik tesisat projelerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

  • Emek Mahallesi Atatürk Caddesi No:12/A Sancaktepe / İstanbul
  • [email protected]
  • 0 554 166 62 72
  • 0 216 622 71 49
Havalandırma Sistemleri Nasıl Seçilmelidir?
 Seçim yapılmadan önce kesinlikle kullanılan alanın genişliği ve çevre koşuluna dikkat edilmesi gerekir. Havalandırma sistemini seçerken birde mevcut kullanılan mekanın tasarımına da göz atmak gerekir. Ayrıca havalandırma sistemi kurulacak alandaki kişi sayısına dikkat edilmelidir. Ortamdaki kişi sayısının ihtiyaçları göz önüne alınarak, mühendislik normlarına uygun olarak seçilmelidir.
Vrf/Vrv Klimalar Enerji Tasarrufu Sağlar mı?
VRV/VRF klima sistemleri, enerji tasarrufu açısından son derece avantajlıdır. Isınma ve soğuma işlemlerini tek bir ünite üzerinde birleştiren, bu sayede diğer ünitelere eşit sıcaklıkta hava gönderen cihaz, daha az enerji harcayarak kaliteli sonuçların ortaya çıkmasına yardımcıdır.
Su tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmelidir?
Tesisat döşenirken, borulara pislik, moloz ve harç girmemesine dikkat edilmeli, çapına uygun kapama başlığı ile kapatılmalı. Tesisat imkan oldukça aynı marka borularla döşenmeli. Vitrifiye malzemeleri montaj kuralları ile atık su tesisatının uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
Yangın Tesisat Boruları Nasıl Olmalıdır?
Tesisat boruları yatay, dikey, ağaç dağılımlı ve döngülü olarak binanın yapının durumuna göre farklı şekillerde yerleştirilebilir. Yangın tesisat boruları su tesisatından ayrı bir şekilde döşenir. Yangın tesisatı yapılırken galvanizli ya da siyah çelik borular kullanılır. En düz ve kısa olan borular seçilir.
VRF ile VRV arasındaki fark nedir?
VRF kısaltması İngilizce “Variable Refrigerant Flow” (Değişken Soğutucu Akışı) kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmasıyla ortaya çıkmıştır. Termodinamik olarak hacmin değişmesiyle akış da değişeceği için VRV ve VRF arasında hiçbir fark yoktur.